Region Ischgl – Samnaun

Ischgl – Samnaun je lyžařským rájem

Lyžařské středisko Ischgl v jihozápadní části Rakouska tvoří spolu se švýcarským zimním střediskem Samnaun rozsáhlou zimní oblast s názvem Silvretta Arena. Celkem mohou milovníci alpského lyžování v regionu Ischgl – Samnaun využít téměř 250 kilometrů sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Na jeden skipas mohou přejíždět z rakouské strany přes hřeben, jenž je tvořen vrcholky Palinkopf, Flimspitz a Bürkelkopf, až do Švýcarska směrem na Samnaun.

ischgl-1

Lyžařská infrastruktura

O dopravu se mezi obcemi Ischgl a Samnaun stará téměř 50 lyžařských lanovek a vleků. Celková přepravní kapacita těchto zařízení se blíží hodnotě 100 tisíc osob za hodinu. A ačkoliv je zeměpisná poloha a nadmořská výška většiny sjezdových tratí v oblasti Silvretta Arena / Ischgl – Samnaun příhodná pro dostatečně silnou pokrývku přírodního sněhu po celou zimní sezónu, pro případ nepřízně počasí je připravena více než tisícovka sněžných děl. Ta se postará v lyžařském areálu Ischgl / Samnaun o dokonalé podmínky k lyžování téměř v každém počasí.

Nejdelší sjezdovkou oblasti Silvretta Arena je 11 kilometrů dlouhá trať. Tato trasa, vedená po několika sjezdovkách, dosahuje celkového převýšení jeden a půl kilometru. Podle své délky je někdy nazývána Jedenáctkou.

Ideální nadmořská výška

Jak již bylo napsáno dříve, většina sjezdových tratí oblasti Ischgl / Samnaun se nachází v dostatečné nadmořské výšce. Proto tady leží na sjezdovkách po celou lyžařskou sezónu dostatečně silná vrstva přírodního sněhu. Silvretta Arena patří k vůbec nejvýše položeným lyžařským oblastem nejen v celém Rakousku, ale dokonce v rámci celé Evropy.

ischgl-2

Dvě desítky lanovek, které vyvážejí lyžaře na svahy nad populárním zimním střediskem Ischgl, má svou vrcholovou stanici nad hranicí dvou a půl tisíce metrů nad mořem. Okolí oblasti je tvořeno hned několika vrcholy. Ty svou výškou v hojné míře překonávají hranici 3.000 metrů. Všem lyžařům, kteří se dostanou do vrcholových partií nad Ischglem, tak skýtají jedinečná alpská panoramata a úžasné výhledy.

Sjezdovky Silvretta Areny

Ze spousty vrcholů, patřících do skiareálu Ischgl / Samnaun, jejichž výška se pohybuje kolem 2.800 metrů, je potřeba během sjezdu do údolí do Ischglu překonat více než 1.200 výškových metrů. A tak si zde užijí a dokonale vychutnají skvělé lyžování jak vyznavači rychlejší a sportovnější jízdy, tak ji milovníci dlouhých, táhlých a dostatečně prostorných sjezdovek.

Lyžování ve volném terénu

Díky své poloze a nadmořské výšce je Silvretta Arena též doslova rájem pro milovníky lyžování ve volném terénu. Protože drtivá většina sjezdových tratí v oblasti Ischgl – Samnaun se rozkládá vysoko nad hranicí lesa, freerideři zde mají k dispozici desítky kilometrů terénů a svahů. Na nich pak mohou provozovat svůj oblíbený zimní sport. Protože jsou sjezdové tratě na rakouské straně areálu Ischgl – Samnaun severně orientované, dostatek přírodního sněhu si tady mohou lyžaři, snowboardeři, freerideři a skialpinisté vychutnávat až do pozdního jara.

ischgl-3

Co po lyžování?

Obec Ischgl patří k vůbec nejznámějším lyžařským střediskům v celém Rakousku. A Rakousko je známé svým aprés – ski. Tedy zábavou po lyžování. Je tudíž zcela zřejmé, že i Ischgl a jeho okolí má svým zábavychtivým návštěvníkům co nabídnout. V řadě restaurací, vináren a kaváren jen kousek od ubytování v Ischglu se dá zastavit na něco dobrého k snědku. Nebo jen na posezení s přáteli. Večer po lyžování se pak dá zajít do několika nočních barů či navštívit zdejší diskotéky. Toto městečko totiž se západem slunce rozhodně neusíná. Dobrá zábava tu plyne až do pozdního rána.