Lyžování a zimní dovolená v Aprice

Italská Aprica

Příjemné lyžařské středisko Aprica v severní Itálii, jež leží asi deset kilometrů vzdušnou čarou od hranic se Švýcarskem. Svým návštěvníkům nabízí skvělé možnosti, jak prožít příjemnou zimní dovolenou a užít si dobré lyžování. Celá oblast se nachází v regionu Lombardie. Je to odsud asi 50 kilometrů jak do Paso Tonale, jež leží východně od oblasti Aprica, tak také do švýcarského St. Moritz (česky Svatý Mořic), nacházejícího se severně.

aprica-panorama

Cesta z ČR

Kdo se chcete dostat na lyžování v italském lyžařském středisku Aprica z Prahy, bude muset urazit vzdálenost asi 750 kilometrů. Z Brna je pak potřeba cestovat ještě asi o 100 kilometrů dále. Jízda autem probíhá většinou po dálnici. Pouze poslední, asi stodvacetikilometrový úsek, je potřeba urazit po užších a také klikatějších silnicích.

Lyžařská infrastruktura

Celá oblast Aprica je dobře vybavena na to, aby uspokojila i ta nejnáročnější přání všech milovníků zimních sportů. A to jak sjezdového lyžování, tak také lyžování běžeckého a dalších zimních aktivit. Vedle kvalitních možností pro alpské lyžování je Aprica též známá svým stálým a slunečným počasím. Po celou zimní sezónu tady většinou svítí slunce a panují ideální podmínky pro dokonalé zážitky z lyžování.

aprica

Skiareály v Aprice

Lyžařský areál Aprica se skládá ze třech vzájemně propojených lyžařských areálů. Ty nesou názvy Magnolta, Palabione a Baradello. Většina zdejších sjezdovek se vine po svazích přímo nad městečkem a jsou orientovány na sever. Díky tomu tu vydrží přírodní sněhová pokrývka většinou po celou zimní sezónu. Ta v Aprice začíná koncem listopadu a končí obvykle až v druhé polovině dubna.

Sjezdovky

Jak už bývá na lyžování v Itálii zvykem, i v oblasti Aprika jsou zdejší sjezdovky pečlivě upravované. Každý den ráno čekají vždy připravené na to nejlepší lyžování. Jsou dostatečně prostorné a vzhledem k celkové šíři nabídky, která činí více než 50 kilometrů délky všech sjezdových tratí, si tady užijí pěkné lyžování jak úplní začátečníci, tak i zkušení sjezdaři.

lyzovani-aprica

Pro každého něco

V nabídce nechybí nejlehčí modré sjezdovky. Ty jsou situovány zejména v nižších pasážích hor těsně nad městečkem Aprica. Tady si mohou své první sjezdařské obloučky vyzkoušet ti nejmenší. Také se zde bude líbit méně zdatné lyžařům. Ve vyšších polohách pak budou mít sportovněji ladění sjezdaři k dispozici hned několik červeně značených, a tudíž technicky náročnějších, sjezdovek s příjemně svižným sklonem. Ti nejlepší jezdci pak budou moci trávit čas na několika černých a technicky náročných tratích. Ty dokonale uspokojí jejich požadavky na rychlou sportovní jízdu.

Lyžařské lahůdky

K nejoblíbenějším sjezdovkám skiareálu Aprica patří více než šest tisíc metrů dlouhá sjezdovka Superpanoramica. Ta je vhodná i pro méně zdatnější lyžaře a celé rodiny. Je dostatečně prostorná a její sklon není nijak drastický. Kdo by si chtěl naopak užít náročnějšího terénu, měl by zamířit na sjezdovku Magnolta. Ta je vhodná skutečně jen pro dobré a zkušené lyžaře.

aprica-sjezdovka

Rodinná dovolená

Městečko Aprica a jeho lyžařský areál mají zájem o to, aby sem se svými rodiči přijížděli na zimní dovolenou i ti nejmenším. Svědčí o tom několik pojízdných lyžařských koberců, které se starají o dopravu dětí na místních cvičných loučkách. Tady si děti mohou v klidu a bezpečí zkoušet své první lyžařské obloučky. Starší školáci pak budou moci jezdit na o něco prudší sjezdovce, která je vybavena dospělou čtyřsedačkovou lanovkou.

Zábava po lyžování

Zimní dovolená v Itálii se proslavila mimo jiné i širokými možnostmi aprés ski. Aprica z tohoto pohledu nezůstává nijak pozadu. Městečko nabízí například možnost bruslení na kluzišti pod otevřeným nebem nebo je zde dispozici sportovní areál s krytým bazénem a saunami. Jeho návštěva je ideální k relaxaci po náročném dni, stráveném na svazích.

lyzovani-v-aprice

Italská kuchyně

Turisté v Aprice též chodí s oblibou do zdejších restaurací a pizzerií, neboť italská kuchyně je vyhlášená daleko za hranicemi samotné Itálie. Příznivci nočního života, kteří si budou chtít po lyžování ještě zajít do nějakého baru nebo si zatancovat na diskotéku, tady také mají vícero možností. Místní též udržují celou řadu nejrůznějších tradic.