Německý GaPa
Lyžařská oblast Garmisch – Partenkirchen se nachází asi 80 kilometrů jižně od Mnichova. Do rakouského Innsbrucku je to odsud vzdušnou čarou necelých 30 kilometrů. Region patří k nejznámějším a také nejnavštěvovanějším oblastem alpského lyžování v Německu. Region Garmisch / Partenkirchen se může pyšnit jediným německým ledovcem Schneeferner.
Skvělé sjezdové lyžování si lyžařském středisku Garmisch – Partenkirchen během zimy užívají nejen Němci. Ve značné míře sem během zimních měsíců cestují i další příznivci alpského lyžování z celé Evropy. Ti všichni se mohou těšit na pestrou nabídku téměř devadesáti kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. Ty jsou v celé oblasti Garmisch / Partenkirchen s německou pečlivostí pravidelně udržované a upravované. O dopravu se tady stará přes 30 moderních lyžařských lanovek a vleků.
Sjezdové lyžování a zimní sporty vůbec mají v oblasti Garmisch – Partenkirchen dlouhou tradici. O tom, že se jedná skutečně o exkluzivní alpskou zimní destinaci, svědčí i skutečnost, že v roce 1936 bylo městečko Garmisch – Partenkirchen pořadatelem Zimních olympijských her.
Vrchol Zugspitze
Jednoznačnou dominantou tohoto jihoněmeckého regionu je 2.962 metrů vysoká hora Zugspitze. Na jejích jižních svazích se na pomezí Rakouska a Německa nachází zdejší ledovcový areál. Žádná z dalších německých hor svou výškou Zugspitze nepřekonává. Jedná se tudíž o nejvýše položený lyžařský areál v Německu. Přímo na vrchol Zugspitze se mohou milovníci sjezdového lyžování dostat jak z Německa, od jezera Eibsee, tak také z rakouské vesničky Obermoos v lyžařské oblasti Tiroler Zugspitz Arena. Kromě dvou lanovek je možné vyjet k ledovci na Zugspitze i zdejší proslavenou zubačkou. Ta vyjíždí z nádraží v Garmisch – Partenkirchen a přes několik zastávek a dlouhý tunel se vyšplhá až těsně pod vrchol Zugspitze.
Skiareál Garmisch Classic
Druhým lyžařským areálem, jež se nalézá na jižním okraji městečka Garmisch – Partenkirchen, je skiareál na svazích vrcholku Osterfelderkopf. Osterfelderkopf se šplhá do nadmořské výšky 2.050 metrů. Tomuto areálu se ale mnohem častěji říká Garmisch Classic. Kromě Osterfelderkopfu se tady lyžuje ještě na 1.719 metrů vysokém vrcholku Kreuzjoch. Z něho také vede do údolí legendární černá sjezdovka Kandahar. Lyžařská nabídka tohoto skiareálu určitě potěší zdatné a zkušené lyžaře. Ti mohou v Garmisch Classic otestovat své jezdecké schopnosti na většinou červeně a černě značených sjezdovkách. Na nich si budou moci užívat svižnou a sportovní jízdu.
Méně agresivní a modře značené sjezdové tratě se pak nacházejí v okolí postranního vrcholku Hausberg. Hausberg se tyčí do nadmořské výšky 1.310 metrů. Nejčastěji sem míří sjezdaři, kteří si netroufají na vyhlášené sportovní tratě skiareálu Garmisch Classic. Ti si tady mohou vychutnávat pohodovou jízdu na širokých lesních průsecích, obsluhovaných hlavně kratšími lyžařskými vleky.
Ledovec na Zugspitze
Na ledovci pod vrcholem Zugspitze se bude lyžování určitě líbit méně zkušeným lyžařům. Zugspitze vyhledávají i fajnšmekři, kteří preferují klidnou a pohodovou jízdu po širokých zasněžených pláních. Tento skiareál je také velmi často vyhledáván rodinami s malými dětmi. Kromě skvělého lyžování totiž Zugspitze nabízí i jedinečné výhledy po okolí.
Jarní lyžování
Ledovcový areál Schneeferner umožňuje kvalitní a příjemné lyžování po celou zimní sezónu. Vzhledem k vysoké nadmořské výšce zde prakticky nehrozí nedostatek přírodního sněhu. Skiareál Garmisch Classic je na tom z pohledu sněhových podmínek o něco hůře než samotná Zugspitze. A vzhledem ke skutečnosti, že většina sjezdovek končí na úrovni městečka Garmisch – Partenkirchen v nadmořské výšce 700 metrů, může být zejména ke konci lyžařské sezóny v jarních měsících dolní pasáž těchto sjezdových tratí poněkud rozbředlá. V horních partiích vrcholků Osterfelderkopf a Kreuzjoch se však dát většinou slušně lyžovat až do pozdního jara.